Malowanie portretów

Jak rysować włosy

Strona l z 3 - Rysunek Short Hair Rysunek przedstawia włosów wyzwaniem dla większości początkujących w rysunku i portret rysunku. Może nadal pozostają dosyć straszak dla doświadczonych artystów, którzy mogą przejść do wszystkich rodzajów długości, aby uniknąć konieczności go! Jest to wielka szkoda poświęcić czas i wysiłek rysunek realistyczne funkcje tylko może być omijany przez masę loki. Ten rysunek lekcja pomoże Ci dowiedzieć się, jak wyciągnąć włosy że wygląda trójwymiarowy i błyszczące. Bądziesz potrzebował: papier, miękkie, średnie i twarde ołówki (użyłem O, B i Sb), białą plastikową gumką wykrojona do czystej powierzchni i blu-tack kneadable lub gumki.

Przy krótkich włosów, najpierw upewnia się, że czaszka jest dokładnie wyciągnąć i proporcjonalnie, z uszu prawidłowo umieszczone. Rozpoczęcie przez rysunek w najciemniejszy obszarów, ołówek uderzeń się przed kierunku wzrostu, pozostawiając białego dokładnie tam, gdzie są lżejsze włosy.

Budują włosów krótkich kresek, pracy do lżejszych obszarach. Uważaj na opuszczenie podkreśla jasne. Użyj trudniej ołówek do lekko nawet obecnie sygnał beween ciemne włosy i highlight.Where jest bardzo krótki, lub zapalniczki włosy przechodzić ciemne włosy, bardzo krótkie towarowe mogą być potrzebne. Zwraca ponadto uwagę, mogą być zbierane przy gumkę, lub w razie potrzeby, ostry Exacto noża lub skalpela. (Spróbuj tego ostatniego na złom pierwszym kawałku!)