Malowanie portretów

Malowanie portretów

Choć proporcje głowa będzie się różnić w zależności od osoby i zmienić nieco z wiekiem, istnieją pewne podstawowe zasady, można się do poprawy rysunku. Możesz używać tych sprawdzić ogólny rozmiar, kształt i położenie funkcji w rysunkach. Jeśli zobaczyć głowę z przodu, jej szerokość wynosi około dwie trzecie jej wysokości. Jeśli widok głową z boku, jej szerokość wynosi około siedem ósme jego wysokości. Proporcje głowy można podzielić poziomo na cztery równe ćwiartki. 1. W pierwszym kwartale środki z góry głową w dół do włosów. 2. W drugim kwartale środków z włosów do oczu w środku głowy. 3. Trzecim kwartale zawiera większość funkcji. Na początku tej sekcji oczy są zazwyczaj na poziomie z uszu, a na dole nosa jest w przybliżeniu na poziomie z płatków uszu.

4. W ostatnim kwartale rozciąga się od podstawy nosa do podbródka z ustami umieszczona tuż nad połowy znaku. Te proporcje będą działać tylko jeśli mają ten sam poziom jak oka ten temat. Będą się zniekształcone, jeśli widok głowy od powyżej lub poniżej. Wielu artystów rozpocząć portret z oczami, ponieważ są one centralny element twarzy. W następujących proporcjach powinna pomóc w ich skalę i położenie w stosunku do innych funkcji. Oczy znajdują się w przybliżeniu w połowie drogi w dół głową. Jeśli zobaczyć głowę z przodu, odległość pomiędzy oka jest podobny do odległości między oczami. Odległość między oczami jest podobny do szerokość nosa. Jak widać na ilustracji powyżej, obecnie działa w odległości około jednej piątej szerokości twarzy. Uwaga stanowiska ucho w profilu widoku. To siedzi z lewej strony pionowej linii bisects głowie. Jeśli zobaczyć głowę z przodu, trójkąt wyciągnąć od środka głowy do obu stronach nosa będzie stworzenie dobrego proporcjonalnie do szerokości ujścia.

Jeśli go zobaczyć od strony, należy pamiętać, jak oczy, nos i usta pasują do prostokąta, którego przekątna tworzy dobre miejsce do linii rogi nosa i jamy ustnej.